קפריסין – טיולי ג׳יפים

בנוסף למסלולים המוצעים מטה, אנו ״תופרים״ מסלולים בהתאמה אישית עם מגוון חוויות שונות. (מסלולי טיול מותאמים גם במיניבוסים ואוטובוסים) כלי הרכב הם מסוג LAND ROVER, ג׳יפים סגורים, עם רשיון מלא וביטוח נוסעים. הטיול בליווי נהג-מדריך דובר אנגלית. עד 8 נוסעים בג׳יפ.

למסלולי ג׳יפים היוצאים מלרנקה, פרוטארס ואיה נאפה לחצו כאן

 להלן מסלולי טיול היוצאים מפאפוס ולימסול
מסלול טיול בהרי הטרודוס 08:00-17:00 – כפרים ציוריים, יערות, מפלים ונופים מרהיבים

הרי הטרודוס הם רכס ההרים הגדול בקפריסין ומהאזורים היפים על האי עם נופים עוצרי נשימה, אגמים, מפלי מים, חי, צומח, כפרים מסורתיים ואתרים היסטוריים. המסלול כולל נסיעה דרך מסלול היין, עם נוף כרמים, גידולי גפנים ויקבים קטנים משפחתיים. נבקר בכפרים ציוריים יפהפיים בהם נסייר, נכיר תושבים מקומיים ונהנה מחנויות קטנות מקומיות ועבודות יד. המסלול ימשיך בשטח, דרך יער הטרודוס המכסה את ההרים. יער הטרודוס הוא מקום טבעי עבור צמחים נדירים וחיות בר והוכרז כפארק לאומי בשנת 1992 בזכות ערכיו הגבוהים מבחינה אקולוגית, מדעית ותיירותית. נבקר באחד מהגשרים הונציאניים, גשרים שנבנו בתקופת האימפריה הוונציאנית מעל נהר Diarizos  ונעצור באחד ממפלי המים הנסתרים שבהרי הטרודוס. במידה והמזל ישחק לטובתינו, נוכל לצפות במופלון, כבש הבר חומק בזריזות בין אחד המדרונות התלולים. בעונת החורף נהנה מהשלג העוטף את ההרים והכפרים ומקנה לאזור הרי הטרודוס, אווירה אירופאית. בשעות הצהריים נעצור לארוחה בטברנה מקומית ונהנה מאוכל מקומי משובח עם נוף יפההיפה.

טיול בקבוצה פתוחה מפאפוס – מבוגר 45 יורו, ילד 35 יורו (מבוגר הינו מעל גיל 12)            

העלות אינה כוללת את ארוחת הצהריים במסעדה. התשלום על הארוחה הינו באופן עצמי, על פי הזמנות אישיות. להזמנה  לטיול פרטי צרו קשר להצעת מחיר

מסלול טיול באזור צפון מערב קפריסין – פאפוס, אקמאס, מרחצאות אפרודיטה וכפרים מקומיים  08:00-17:00

שמורת הטבע אקמאס, הינה אחד מהמקומות היפים בקפריסין. האזור משתרע על 230 קמ״ר ובו עמקים, מצוקים, מפרצים פראיים ומגוון גדול של חי וצומח, אשר חלקם ייחודיים לאזור אקמאס. במסלול זה נבקר בקניון אבקאס Avakas Gorge, הנמצא במחוז פאפוס ונוצר מזרמי מים שזרמו במשך אלפי שנים על אבני הגיר ויצרו קירות הנישאים עד לגובה 30 מטרים וריקמת סלע מרהיבה לאורך 3 ק״מ. ביקור במפרץ לארה, Lara Bay מפרץ שמורת צבי הים בקפריסין  בו ניתן לראות עם המזל משחק לטובתנו, צבים  צעירים על החוף, מאמצע חודש יולי ועד לסוף ספטמבר. בשאר חודשי השנה ניתן להנות מיופיו של המפרץ ומהאינפורמציה על השמורה. בחודשי הקיץ ניתן לשחות במי המפרץ. משם נמשיך אל עבר תצפיות נוף מרהיבות. המסלול ימשיך אל עבר מרחצאות אפרודיטה, שם על פי המיתולוגיה, פגשה אפרודיטה את אהובה, אדוניס ונהגה לרחוץ באזור. מהסיפור המיתולוגי המלא, תוכלו להנות במהלך הטיול. המסלול ימשיך אל עבר כפרים קטנים, חלקם נטושים ומספרים על ימים בהם מוסלמים ונוצרים חלקו חיים משותפים. באחד מהכפרים תתקיים עצירה לצפייה בהכנת קפה מסורתי קפריסאי. במידה והזמן יעמוד לרשותנו, נמשיך אל עבר הספינה הטרופה ״אדרו השלישי״ אשר עלתה על שירטון, לאחר שניתקלה בתקלה טכנית בשנת 2011. תתקיים עצירה לארוחת צהריים בטברנה מקומית.

טיול בקבוצה פתוחה מפאפוס – מבוגר 40 יורו, ילד 35 יורו (מבוגר הינו מעל גיל 12)

העלות אינה כוללת את ארוחת הצהריים במסעדה. התשלום על הארוחה הינו באופן עצמי, על פי הזמנות אישיות. להזמנה לטיול פרטי מכל אזורי הלינה, צרו קשר להצעת מחיר


בים וביבשה 08:00-17:00 – שמורת הטבע אקמאס, הפלגה בת 3 שעות ללגונה הכחולה וביקור בכפרים אותנטיים 

המסלול מתחיל בפאפוס, דרך מטעי בננות ועצי חרוב, אל עבר מפרץ לארה, מפרץ הצבים. אם מתמזל מזלנו, בחודשים יולי-ספטמבר נצפה בתינוקות צבים אשר בקעו מהביצים ומוכנים לעשות את דרכם הראשונה אל הים. במידה ולא, נצפה בקינים המוגנים של הצבים, נקבל הסבר מלא על סוגי הצבים, צבות אמהות, המלטות ועוד הסברים מרתקים. משם ממשיך המסלול דרך השטח, עם נופים מרהיבים, אל עבר העיירה לאטצ׳י. בלאטצ׳י נצא להפלגה על סירה למשך שלוש שעות ותתקיים עצירה לשחייה במים, בלגונה הכחולה. הספינה מארחת עד 45 אורחים, הפלגה נעימה, אינטימית ולא המונית. ההפלגה כוללת 40 דקות הפלגה ללגונה הכחולה עם נוף מרהיב, הסברים מרתקים על השמורה ועגינה בלגונה הכחולה, לשחייה במים בת שעה ורבע. על הספינה יש ציוד שנורקלים, ספגטים לילדים וחליפות הצלה. הירידה מהסירה למים, נוחה לכל גיל. לאחר מכן, נצא שוב להפלגה בת 40 דקות, חזרה לנמל לאטצ׳י. ההפלגה כוללת לימונדה, יין מקומי ופירות. ניתן לרכוש על הספינה משקאות קלים נוספים וחטיפים בתשלום. לאחר מכן, תתקיים עצירה לארוחת צהריים בטברנה מקומית. לאחר הפסקת ארוחת הצהריים ימשיך המסלול אל עבר כפרים מסורתיים, דרכם נראה ונלמד בקצרה על ההיסטוריה והתרבות הקפריסאית וכן נעצור לקפה מסורתי קפריסאי. לאחר מכן ימשיך המסלול חזרה אל בית המלון.

טיול בקבוצה פתוחה מפאפוס – מבוגר 50 יורו, ילד 40 יורו

העלות אינה כוללת את ארוחת הצהריים במסעדה. התשלום על הארוחה הינו באופן עצמי, על פי הזמנות אישיות. להזמנה לטיול פרטי מכל אזורי הלינה, צרו קשר להצעת מחיר

קפריסין האותנטית – לגעת. לטעום. להריח 09:30-15:30 (הטיול נערך במיניבוס)

קפריסין מלאה במקומות וכפרים קטנטנים עם תושבים חמים ומארחים נפלאים, הפותחים את ביתם ושגרת היום יום שלהם בפנינו ומעניקים למבקרים חוויות אותנטיות וזכרונות יפים, לחזור איתם הביתה. מסלול טיול זה משלב חוויות קולינריות ומסורות העוברת מדור לדור, המאפיינות את התרבות הקפריסאית. בטיול הקולינרי האותנטי שלנו, ממקום למקום נעבור, נצפה, נטעם ונכיר תושבים מקומיים. נתחיל את היום בביקור במפעל משפחתי לייצור רחת לוקום, 4 דורות בהם עוברת המסורת והמרשם הייחודי. משם נמשיך אל עבר כפר יפהייפה בו יקב יין משפחתי. נהנה מסיור ואינפורמציה מרתקת על אופן תהליך ייצור היין ומטעימות 4 סוגי יין וכיבוד קל. לאחר מכן, נמשיך אל עבר בית משפחה מקומית, בית שהפך לטברנה ומוזיאון קטן המציג את התרבות הקפריסאית ונהנה מאירוח קפריסאי חם ואותנטי. בבית המשפחה נצפה בתהליך הכנת גבינת החלומי ונתכבד בארוחת ״פועלים״ מסורתית הכוללת גבינת חלומי, לחם הנאפה במקום, פירות, ירקות, ביצים, שתייה חמה וקרה. ניתן לבחור גם בארוחת צהריים בשרית, מלאה בטעמים נפלאים היוצאים מהטבון. בעונת הסתיו והחורף, נהנה מצפייה בתהליך הכנת הממתק הלאומי Sujuk ומטעמו העדין. לאחר שניפרד מהמארחים החמים, נסיים את הטיול בבית משפחה העוסקת בתהליך הפקת סירופ מפירות החרוב, המכונה ״הזהב השחור של קפריסין״. נצפה בתהליך, נטעם מהסירופ אותו ניתן לרכוש במקום וניחשף למאכלים אותם מכינה המשפחה מסירופ החרוב. הדרכה בעברית.

הטיול מתקיים באופן פרטי בלבד. צרו קשר להצעת מחיר 


מסלול קוריאון- אקרוטירי – לימסול

הטיול שלנו כולל ביקור באזור אקרוטירי – אזור ריבוני של הממלכה הבריטית הכולל בסיסים צבאיים ומתקנים בריטים. באזור אקרוטירי נמצא אגם המלח, אליו מגיעות להקות פלמינגו בחודשי הסתיו והחורף והמרכז הסביביתי האינטראקטיבי (ידידותי לילדים) בו נכיר את בעלי החיים והצמחייה באזור מיוחד זה. במידה והטיול נערך בג׳יפ, נבקר באזור החוף של אקרוטירי, דרך דיונות החול, בו נוכל לראות את שרידי הספינה הטרופה Three Stars אשר טבעה בשנת 1972. בהמשך המסלול נבקר בחוף המפורסם ליידיס מיילס ובטירת קולוסי, מבצר התקופה הצלבנית אשר שמר על מפעלים לייצור סוכר. נבקר באתר הארכיאולוגי קוריאון, הנושק לאחד החופים היפים בלימסול ובו שרידי עתיקות עד לתקופה הרומית והביזנטית. האתר נמצא בגובה רב מעל פני הים ומשמש גם כתצפית מרהיבה על חוף הים. ניתן לעצור במוזיאון היין בכפר Erimi לסיור יקב וטעימות יין. נבקר בעיר העתיקה של לימסול המציעה מגוון רחב של חנויות, מסעדות ובתי קפה ונבקר גם במרינה החדשה, הנמצאת בסמוך לעיר העתיקה. את ארוחת הצהריים נקיים בטברנה אותנטית עם אוכל משובח בעיר העתיקה.  *תשלום על ארוחת הצהריים הינו באופן עצמאי, על פי הזמנות אישיות.

הטיול מתקיים באופן פרטי בלבד בג׳יפים או במיניבוס.  לפרטים והזמנה

סיור יקבים וטעימות יין

קפריסין ידועה בייצור היין שלה. ממצאים ארכיאולוגיים מוכיחים כי ייצור יין באי היה כבר קיים לפני 6000 שנים. גידול הגפן וייצור היין הינם חלק בלתי נפרד מקפריסין, משחר ההיסטוריה ועד היום. בקפריסין יש 4 אזורי גידול יין עיקריים הנמצאים תחת פיקוח מחמיר בנוגע לאיכות הגפנים, צפיפות הנטיעה ,השקיה, יישון הבקבוק ועוד. אזורי היין בקפריסין נמצאים במערב האי, מחוז פאפוס, צפון מערב האי, מזרח הרי הטרודוס, דרום הרי הטרודוס לכיוון לימסול. היין המקומי Commandaria הינו יין מתוק, טעים וידוע ברחבי העולם. סיור יקבים וטעימות יין מפגיש את המשתתפים עם כפרים ויקבים מקומיים, יצרני יין ואזורי גידול גפנים.

הטיול מתקיים באופן פרטי בלבד – לפרטים נוספים על סיורי יקבים וטעימות יין לחצו כאן